4.1 Розрахунок суми капіталовкладень по проекту
Розрахунок суми інвестицій (капіталовкладень) по проекту (І) проводиться за формулою:
, (4.1)
де ∆КВПДВ –додаткові капіталовкладення з урахуванням ПДВ;
Д – демонтаж устаткування;
Л – ліквідаційна вартість;
∆Об – приріст обігових коштів;
З – залишкова вартість демонтованого обладнання;
КВінші - інші капіталовкладення.
Додаткові капіталовкладення (∆КВ) без ПДВ розраховуємо за формулою:
(4.2)
де Ц – ціна лінії;
Ну – вартість неврахованого устаткування;
Т – транспортні витрати;
Зс – заготівельно-складські витрати;
М – витрати на монтаж устаткування.
Обчислюємо вартість неврахованого устаткування :
Ну= 37700*0,2=7540грн.
Розраховуємо повну ціну лінії :
Пу= Ц +Ну= 37700+7540=45240 грн.
Обчислюємо суму транспортних витрат:
Т=П*%Пу=45240*0,05=2262 грн.
Розраховуємо розмір заготівельно-складських витрат:
Зс=Пу*%Зс=45240*0,012=542,88 грн.
Обчислюємо витрати на монтаж устаткування:
М=Пу*%М=45240*0,1=4524 грн.
Розраховуємо суму додаткових капіталовкладень без ПДВ для нового устаткування (формула 4.2):
∆КВбезПДВ=37700+7540+2262+542,88+4524=52568.88 грн.
Розраховуємо суму додаткових капіталовкладень з ПДВ для нового устаткування:
∆КВПДВ=52568.88 *1,2=63082,66 грн.
Розраховуємо суму додаткових капіталовкладень без ПДВ для старої лінії:
∆КВстаре=30000+(30000*0,012)=30360 грн.
Розраховуємо витрати на демонтаж лінії А:
Д=30360*0,05=1518 грн.
Розраховуємо вартість металобрухту:
См/б=4,2*52=218,4 грн.
Розраховуємо ліквідаційну вартість лінії А з відмінами ПДВ і податку на прибуток (30%):
Л=(550+218,4/1,2)*0,7=568,46 грн.
Розраховуємо приріст обігових коштів:
∆Об.к.=7000-5000=2000 грн.
Розрахунок суми інвестицій (капіталовкладень) по проекту:
І=63082,66+1518-568,46+2000+550=66582,2 грн.
Отже, зробивши відповідні розрахунки я становив, що для впровадження нової прогресивної лінії В потрібні капіталовкладення по проекту в сумі 66582,2 грн
4.2 Розрахунок зміни поточних витрат
Розрахунок здійснюється як добуток норми витрат на ціну одиниці.
Розрахунок зміни поточних витрат (на 1т.), грн.
Таблиця 4.2
Стаття витрат
Базис
Проект
1. Сировина
1,39*4400=6116
1,35*4400=5940
2. Основні матеріали
420*1,39=584
420*1,35=567
3. Допоміжні матеріали
0,092*3500=322
0,09*3500=315
4. Паливо (газ)
0,79*170/1000=0,1343
0,72*170/1000=0,1224
5. Електроенергія
155*0,22=34,1
150*0,22=33
6. Вода
184*0,35=64.4
180*0,35=63
7. Заробітна плата
(ЗПсер*Чп*12/обсяг в-ва)
270*7*12/50=453,6
270*4*12/70=185,1
8. Нарахування на заробітну плату (37%)
453,6*0,37=168,8
185,1*0,37=68,5
9. Витрати на утримання, експлуатацію обладнання (УЕО):
а) амортизаційні відрахування (15% від ∆КВбезПДВ)
30360*0,15=4554
52568.88 *0,15=7885,2
б) витрати на експлуатацію та проведення поточного ремонту
( заданий % від∆КВбезПДВ)
30360*0,079=2398,4
52568,88 *0,079=4152,9
в) умовно постійні витрати на утрим. і експлуат. устаткування
2400
Всього витрат на УЕО
4554+2398,4+2400=9352,4
7885,2+4152,9+2400=14438,1
Витрати на УЕО на одиницю продукції
9352,4/50=187,05
14438,1/70=206.26
10. Загальновиробничі витрати
8500/50=170
8500/70=121,4
11. Адміністративні витрати
4500/50=90
4500/70=64,3
12. Позавиробничі витрати
650/50=13
1)Ум.пост=0,5*50/70=0,357
2) Впр=13*(1-0,5)=6,5
3) Всього: 6,5+0,357=6,857
Таблиця 4.3 Калькуляція витрат, грн
Відхилення
Абсолютне
Відносне,%
6116
5940
-176
-2,87
584
567
-17
-2,9
322
315
-7
-2,2
0,1343
0,1224
-0,0119
-8,86
34,1
33
-1,1
-3,23
64.4
63
-1,4
453,6
185,1
-268,5
-59,1
8. Нарахування на заробітну плату
168,8
68,5
-100,3
-59,42
9. Витрати на утримання, експлуатацію обладнання
187,05
206.26
19,21
10,26
170
121,4
-48,6
-28,6
90
64,3
-25,7
-28,56
12. Поза виробничі витрати
13
6,857
-6,143
-47,25
Повні витрати
8203,1
7570,5
-405.86
-4.41
Ціна
14200
-
Прибуток (ціна – повні витрати)
14200-8203,1=5996,9
14200-7570,5=6629,5
632,6
10,6
Рентабельність ((прибуток/повні витрати)*100%)
(5996,9/8203,1)*100=
73,1%
(6629,5/7570,5)*100=
87,6%
14,5
4.3 Розрахунок додаткового прибутку та чистого грошового потоку (ЧГП)
Приріст загального прибутку обчислюється як різниця між прибутком проектним та базовим:
∆П=Ппр – Пбаз.= 6629,5*70-5996,9*50=164220 грн.
Приріст чистого прибутку знаходиться як різниця між приростом прибутку та податком на прибуток, розмір якого складає 30%:
∆Пчист.=∆П-∆П*0,3=164220-164220 *0,3=114954 грн.
Приріст амортизації (∆А) розраховується як різниця між амортизацією проектною і базовою.
∆А=7885,2-4554=3331,2 грн.
Чистий грошовий потік розраховується як сума приросту прибутку і приросту амортизації:
ЧГП=∆П+∆А=164220 +3331,2 =167551,2грн.
Термін окупності показує за який проміжок часу повертаються кошти, вкладені в проект:
Ток=І/ЧГП=66582,2 /167551,2=0,39 роки
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10